Sveta Arhijerejska Liturgija u Dvoru na Uni

Prve nedelje posle Svete Pedesetnice, posvećene svim Svetima, Nјegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, načalstvovao je Svetom Arhijerejskom Liturgijom u hramu Svetog velikomučenika Georgija u Dvoru na Uni.
Preosvećenom Gospodinu Episkopu sasluživali su protoprezviter-stavrofor Radoslav Anđelić, protoprezviter-stavrofor Milidrag Stokanović, protoprezviter-stavrofor Slaviša Simaković, protonamesnik Jugoslav Makismović i đakon Budimir Kokotović.
Besedeći okupljenim vernicima po okončanju bogosluženja, vladika Gerasim čestitao je današnji praznik kao i uspomenu na Svetog Justina Filosofa i Prepodobnog ave Justina Ćelijskog.
Nakon Svete Arhijerejske Liturgije, Nјegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, krstio je Stefana, sina Krstine i Nikole Borote.

Scroll To Top
Descargar musica