Sveta Arhijerejska Liturgija u Rijeci

„Došao je dan velikog slavlja, grad Bari se raduje i s njim se sva vaseljena veseli, pesmama i pojanjem duhovnim. Danas je svetlo slavlje, prenos časnih i mnogoisceliteljnih moštiju, svetitelja i čudotvorca Nikolaja, koji kao sunce koje ne zalazi sija svojim svetlim zrakama razgoni tamu iskušenja i napasti onima koji ga sa verom prizivaju: Spasi nas, kao zaštitnik naš, veliki Nikolaje.“ (tropar gl.4.)

U utorak, 22. maja 2018. godine, kada naša Sveta Crkva molitveno proslavlja uspomenu na Prenos moštiju svetog oca Nikolaja Čudotvorca Mirlikijskog iz Mira Likijskoga u grad Bari, u Italiji, služena je Sveta Arhijerejska Liturgija u Svetonikolajevskom hramu u Rijeci.
Svetu Arhijerejsku Liturgiju služili su Njegovo Preosveštenstvo umirovljeni Episkop kanadski g. Georgije i Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim uz saluženje arhimandrita mr Nauma, protoprezvitera-stavrofora Miće Kostića i đakona Budimira Kokotovića. Liturgiju su svojim pojanjem uepšali članovi hora parohije riječke.
Besedeći po okončanju sabranja, Njegovo Preosveštenstvo Episkop g. Gerasim, čestitao je današnji praznik Svetog oca Nikola pristunim vernicima, istakavši da nam život ovog divnog i velikog svetitelja vazdan bude primer življenja u današnjem vremenu. Nakon toga, biranim rečima pozdravio je Njegovo Preosveštensvo Episkopa g. Georgija, poželevši mu dobrodošlicu i svako dobro od Gospoda molitvama Svetog oca Nikolaja.
Episkop g. Georgije se prigodnim rečima zahvalio Episkopu g. Gerasimu i sveštensvu riječkih parohija na srdačnom gostoprimsvu i bratskoj ljubavi.