Sremski Karlovci: Patrijarh i članovi Svetog Sinoda čestitali episkopu Vasiliju veliki jubilej

Povodom 45 godina predanog arhijerejskog služenja Crkvi Božjoj Preosvećenog Episkopa sremskog g. Vasilija, u Patrijaršijskom dvoru u Sremskim Karlovcima 24. oktobra 2023. godine održane su redovne sednice Svetog Arhijerejskog Sinoda i Patrijaršijskog upravnog odbora kojima je predsedavao Njegova Svetost Patrijarh srpski g. Porfirije.

Tom prilikom Svetejši Patrijarh i članovi Svetog Arhijerejskog Sinoda čestitali su Preosvećenom Episkopu sremskom g. Vasiliju veliki jubilej. Pozdravljajući vladiku Vasilija, patrijarh Porfirije je istakao mnoge dobre plodove njegovog sveštenog pastirstvovanja vidljive u Episkopiji sremskoj, ali i na drugim mestima gde je služio. Kao znak poštovanja i bratske ljubavi, u ime svih članova Svetog Arhijerejskog Sinoda Srpske Pravoslavne Crkve, patrijarh Porfirije je uručio vladici Vasiliju poklone, odličja arhijerejske službe: panagiju, krst i arhijerejski žezal, sa molitvom da mu Veliki Arhijerej, Gospod naš Isus Hristos, podari zdravlja i kreposti na mnoge godine.

Svečanom činu prisustvovali su članovi Svetog Arhijerejskog Sinoda: Mitropolit crnogorsko-primorski g. Joanikije, Episkop bački g. Irinej, Episkop braničevski g. Ignatije i Episkop gornjokarlovački g. Gerasim; kao i arhimandrit Nektarije (Đurić), glavni sekretar Svetog Arhijerejskog Sinoda, i arhimandrit Danilo (Gavranović), direktor Patrijaršijske upravne kancelarije.