Sveta Arhijerejska Liturgija i rukopoloženje u Sabornom Hramu Svetog Oca Nikolaja Mirlikijskog u Karlovcu

U nedelju, 28. januara 2024. godine, kada Naša Sveta Crkva proslavlja uspomenu na prepodobnog Pavla Tivejskog, Jovana Kolibra i prepodobnog Gavrila Lesnovskog , Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G. Gerasim služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u Sabornom hramu Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog u Karlovcu.

Preosvećenom Episkopu sasluživalu su: protoprezviter-stavrofor Radoslav Anđelić, protonamjesnik Slaviša Pančić (banjalučka eparhija), protoprezviter Darko Dugonjić, prezviter Saša Lončina i protođakon Nebojša Anđić.

Sveštena Episkopija gornjokarlovačka u današnji dan je postala bogatija za još jednog poslenika na Njivi Gospodnjoj. U toku Svete Arhijerejske Liturgije, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G. Gerasim rukopoložio je Duška Živanića u svešteni čin đakona.

Po okončanju Evharistijskog sabranja, Episkop Gerasim se prigodnom besjedom obratio vjernicima.
Na kraju besede, Episkop je čestitao novorukopoloženom đakonu Dušku Živaniću, zaželjevši mu da revnosno obavlja službu u korist naše Svete Crkve.