Sveta Arhijerejska Liturgija i rukopoloženje u Sabornom Hramu Svetog Oca Nikolaja Mirlikijskog u Karlovcu

U 21. nedelju po Duhovima, 29. oktobra 2023. godine, kada Naša Sveta Crkva proslavlja uspomenu na divnog ugodnika Božjeg, Svetog mučenika Longina, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G. Gerasim služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u Sabornom hramu Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog u Karlovcu.

Preosvećenom Episkopu sasluživalu su: protoprezviter-stavrofor Radoslav Anđelić, protoprezviter Darko Dugonjić, prezviter Saša Kremić i protođakon Nebojša Anđić.

Sveštena Episkopija gornjokarlovačka u današnji dan je postala bogatija za još jednog poslanika na Njivi Gospodnjoj. U toku Svete Arhijerejske Liturgije, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G. Gerasim rukopoložio je Marka Vranješa u svešteni čin đakona.

Po okončanju Evharistijskog sabranja, Episkop Gerasim se obratio prisutnim vernicima svojom besjedom.
Na kraju besede, Episkop je čestitao novorukopoloženom đakonu Marku Vranješu, zaželevši mu da revnosno obavlja službu u korist naše Svete Crkve.