Praznik Svetih apostola Petra i Pavla – slava manastirskog hrama u Donjem Budačkom

Na praznik svetih Apostola Petra i Pavla, služena je sveta Liturgija u čast ovih divnih ugodnika Božjih i zaštitnika hrama Bogorodičinog manastira.
Liturgijskim sabranjem načalstvovao je visokoprečasni protojerej-stavrofor Radoslav Anđelić paroh drugi karlovački iz Karlovca uz sasluženje prečasnog jereja Gorana Kalamande paroha glinskog u Glini.

Veliki broj prisutnih vjernika pričestio se Tijelom i Krvlju Hristovom, a povodom današnjeg praznika osvećeni su slavski kolač i žito u slavu i čast apostola Petra i Pavla kao i Sv. Pajsija Svetogorca. Ovogodišnji kum slave bio je g. Marko Padežanin.

Nakon obavljenog trokratnog ophoda oko hrama, vjernike je prigodnom besjedom o današnjem prazniku, o liku i djelu apostola Petra i Pavla poučio otac Radoslav Anđelić, istovremeno čestitajući praznik i hramovnu slavu.
Nakon liturgijakog sabranja u konaku manastira uslijedila je trpeza ljubavi za sve prisutne.