OBNOVA HRAMA USPENjA PRESVETE BOGORODICE U UTINjI

Po odobrenju Eparhijskog upravnog odbora Eparhije gornjokarlovačke i po blagoslovu Njegovog Preosveštenstva , Episkopa gornjokarlovačkog gospodina Gerasima,  nakon spoljašnje obnove hrama Uspenja Presvete Bogorodice u Utinji u 2021. godini nastavljeno je i unutrašnje uređenje hrama u Utinji tokom 2022.  i 2023. godine. Planirani radovi unutrašnjeg uređenja hrama i same obnove su završeni.   Stari dotrajali svod od drveta je zamijenjen novim, postavljena je nova elektroinstalacija, glazura na horošu te u dijelu zvonika i urađena je sanacija vlagom oštećenih zidova, nakon čega su isti okrečeni bijelom bojom. Za hram je nabavljen i najneophodniji imobilijar i naručena je granitna ploča za grobnicu protojereja Vladimira Ćeranića.

Radovi su financirani prilozima ljudi dobre volje iz Amerike i Kanade, kojima se ovim putem neizmjerno zahvaljujemo na pokazanoj neizmjernoj ljubavi prema hramu u Utinji i svojoj Svetoj crkvi, želeći svima svaki blagoslov Božiji i izobilje Božijih dobara, molitvama Presvete Bogorodice.

Protojerej-stavrofor Radoslav Anđelić

paroh parohije druge karlovačke