Internetska prevara – On lajn prodavnica i instagram nalog sa imenom patrijarha Pavla

Prevaranti, radi sticanja nezakonite materijalne dobiti, ne prezaju ni od zloupotrebe imena blaženog spomena Patrijarha srpskog Pavla.

Obaveza Informativne službe Srpske Pravoslavne Crkve je da verni narod upozori da Srpska Pravoslavna Crkva nema nikakve veze sa internet stranicom Patrijarh Pavle – On lajn prodavnica (patrijarhpavle.rs), niti sa povezanim instagram nalogom. Knjige i drugi artikli koji se preko te stranice prodaju, sa stanovišta učenja Pravoslavne Crkve, ne samo da nemaju nikakvu vrednost, nego donose veliku duhovnu štetu.

Tužna je činjenica da su pojedinci spremni da zloupotrebljavaju ime patrijarha Pavla i časni post da bi na prevaran način stekli materijalnu korist.

Informativna služba Srpske Pravoslavne Crkve