Episkop Gerasim osvetio zvona za hram rođenja Preteče Gospodnjeg i Krstitelja Jovana u Bruvnu

Dana 15. septembra 2023. godine, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim posjetio je parohiju gračačku i tom prilikom osvetio zvona u hramu posvećenom rođenju Svetog Jovana Krstitelja.

Činu osvećenja zvona su prisustvovali: paroh korenički protonamesnik Nikola Malobabić, paroh karlovački prezviter Saša Lončina, protođakon Nebojša Anđić kao i vjerni narod. Episkop Gerasim je po okončanju čina osvećenja održao kratku besjedu poučavajući vjernike o značaju zvona u pravoslavnoj vjeri, te ih očinski zamolio da se ne oglušavaju na zvuk zvona koji poziva na molitvu, nego da zajedno blagodare Bogu koji nije napustio svoj narod.