Episkop buenos ajreski i južno-centralno američki Kirilo u posjeti eparhiji gornjokarlovačkoj

Njegovo Preosveštenstvo Episkop buenos ajreski i južno-centralno američki, administrator Mitropolije zagrebačko-ljubljanske je danas, 17. februara 2024. godine sa svojom pratnjom stigao u eparhiju gornjokarlovačku.

Preosvećenog Episkopa Kirila u Sabornoj crkvi Svetog Nikolaja Mirlikijskog u Karlovcu je dočekao Njegovo preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim. Potom su preosvećena gospoda obišli eparhijski dvor gde je upriličeno posluženje za goste.

Nakon obilaska Saborne crkve i sjedišta eparhije, visokoprepodobni arhimandrit mr Naum (Milković) poveo je preosvećenog vladiku u obilazak manastira Donji Budački.