Saopštenje za javnost

Povodom dešavanja prethodnih dana u Glini, a vezanih za obeležavanje Dana grada Gline, 6. 08. 2020. godine, prenosimo saopštenje Srpske pravoslavne parohije glinske u Glini:
„U vezi glasina koje ovih dana kolaju po Glini i okolini da je na proslavi dana Gline, boravio i izaslanik Pravoslvne Crkve ( navodno kao naš zamjenik, s obzirom da se nalazimo na odobrenom odsustvu ), pozvani smo reći sledeće:
– Niko ispred Pravoslavne crkve nije bio prisutan na pomenutom događaju!
Istine radi, osoba koja je tog dana ličila na pravoslavnog sveštenika ( iz dostupnih nam fotografija ), je samozvani i lažni tzv “episkop” isto tzv i nepostojeće hrvatske pravoslavne crkve. Inače, osoba o kojoj je riječ je nekada bio sveštenik u Bugarskoj pravoslavnoj crkvi, no međutim od iste je raščinjen ( oduzet mu je čin sveštenika ) i vraćen u red laika.
Prema tome, dakle jedini i istiniti i od cijele vaseljene priznati PRAVOSLAVNI sveštenik u Glini sam ja,
                                                                                                                                                                                                    Vaš, prezviter Goran Kalamanda“