Episkop Gerasim osveštao prostorije biblioteke manastira Bogorodice Trojeručice u Donjem Budačkom

U četvrtak 29. septembra 2022. godine, kada naša Sveta Crkva proslavlja uspomenu na Prepodobnog Doroteja, Svetog Kiprijana i Svetu velikomučenicu Jefimiju, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, uz sasluženje protojereja Jovana Galamića i protođakona Nebojše Anđića, osveštao je prostorije manastirske biblioteke manastira Presvete Bogorodice Trojeručice u Donjem Budačkom.

Ovaj događaj svojim prisustvom uveličali su i Županica karlovačke županije Martina Furdek-Hajdin, zamjenik županice karlovačke županije Dejan Mihajlović i načelnik opštine Krnjak, Perica Matijević.

Projekat su nesebično pomogli: Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Evropske unije, Uprava za saradnju s crkvama i vjerskim zajednicama pri Ministarstvu pravde Republike Srbije, Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije, Karlovačka županija, Općina Krnjak, Srpsko Narodno Vijeće, g. Miroslav Petrović i g. Milan Božić i drugi.