Spasovdan u Kolariću

Na praznik Vaznesenja Gospodnjeg � Spasovdan (17. maja), Njegovo Preosve�tenstvo Episkop dalmatinski G.G. Fotije i  Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim, uz saslu�enje nadle�nog paroha kolarićkog � protojereja Miroslava Babića i paroha pla�čanskog - jereja Dragana  Antonića, slu�ili su Svetu Arhijerejsku Liturgiju u hramu Vaznesenja Gospodnjeg u Kolariću. U sklopu Liturgije izvr�eno je rezanje slavskog kolača i osvećenje slavskog �ita. U svojoj prazničnoj besedi Preosvećeni Vladika Gerasim rekao je da se raduje povratku Srpskog naroda na svoja ognji�ta i da je kao Eparhijski Arhijerej ponosan na verni narod �to obnavlja svoju Crkvu i �to je uvek uz svoga sve�tenika. Preosvećeni Vladika Fotije u svojoj besedi nadovezao se na reči Preosvećenog Vladike Gerasima, rekav�i da je ovaj narod ostavio u nasleđe čitavim generacijama mno�tvo mučenika glinskih, jadovinskih i kolarićkih koje će ove godine biti uneti u Kalendar Svetih Srpske pravoslavne Crkve.
     Posle Svete Arhijerejske Liturgije Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G. Gerasim i Episkop dalmatinski G. Fotije posetili su Saborni hram Svetog Nikolaja mirlikijskog u Karlovcu, gde su u toku zavr�ni građevinski radovi a trenutno se radi na zavr�avanju zvonika.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.