Episkop u poseti Gospiću i Peru�iću

Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim, 06. novembra 2006 godine, posetio je Grad Gospić, gdje je prisustvovao sastanku sa mjesnim vlastima grada. Sastanak je vođen u vezi sa problematikom memorijalnog parka ''Nikola Tesla'', te dovr�etkom nekih preuzetih a nizvr�enih obaveza, kao i u vezi sa izgradnjom, u ratu poru�enog hrama Sv. velikomučenika Georgija u Gospiću.
      Nakon sastanka sa vlastima Gospića, Episkop je, zajedno sa nadle�nim parohom jerejem Daliborom Tanasićem i advokatom g. Simom Rajićem, posetio op�tinu Peru�ić gdje je sa mjesnim vlastima razgovarao o HEP-ovom planu izgradnje hidrocentrale na rijeci Lika, čime bi bio poplavljen veliki dio zemlji�ta koje je u vlasni�tvu crkve kao i hram Sv. velikomučenice Nedelje u Mlakvi. Nakon posete vlastima, Episkop je obi�ao hram Sv. apostola i jevanđeliste Luke u Studencima, hram Sv. Nikole (kod mosta) u Lipovom Polju, kao i hram Sv. velikomučenice Nedelje u Mlakvi koji bi trebao da bude potopljen.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.