JO� JEDNA INTERNET PREZENTACIJA SPC U HRVATSKOJ
EPARHIJA DALMATINSKA

Sa blagoslovom Njegovog Preosve�tenstva Episkopa dalmatinskog i administratora Eparhije gornjokarlovačke G. Fotija,  svestentvo i bratija eparhije dalmatinske i gornjokarlovačke uloili su ogroman trud da se ovaj dio nae Crkve u Republici Hrvatskoj sa svim svojim duhovnim i kulturnim naslijeđem na najbolje mogući način predstavi čitavom svijetu.

Sajt sadri sve pojedinosti koje su vezane za ovu eparhiju Srpske Pravoslavne Crkve, od njenog postanka pa do danas. Dakle, predstavljen je istorijat, svi manastiri i ustrojstvo Eparhije. Na posebnoj strani su i izdavačka djelatnost, zatim, deavanja u Eparhiji i bogata riznica dalmatinske Eparhije, sa mnogo fotografija i propratnih tekstova.

Osnivanjem ovog sajta Srpska Pravoslavna Crkva je bogatija za jojednu internet prezentaciju svog sastavnog i ivog dijela u Republici Hrvatskoj.

Veb sajt moete naći na adresi:  www.eparhija-dalmatinska.hr

Copyright � 2003, 2004 Gornjokarlovačka Eparhija.