Proslava hramovne slave u Otočcu

* 06. 05. 2009 god.

Povodom hramovne slave u Otočcu, praznika Svetog velikomučenika i pobedonosca Georgija, Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju uz saslu�enje prezvitera Slađana Nikića, paroha parohije otočačke i prezvitera Gorana Slavnića, paroha parohije II karlovačke.

Govoreći o značaju dana�njeg praznika i mučeni�tva Svetog Georgija, Episkop Gerasim pozvao je vernike da primerom Svetog Georgija verom u Boga, postom i molitvom pobeđuju sva isku�enja i da se sabiraju na  Svetoj Liturgiji i okupljaju oko svoje Crkve, te da u su�ivotu sa svojim kom�ijama druge narodnosti i veroispovesti grade jedno dru�tvo puno razumevanja i tolerancije.

Episkop Gerasim je pozdravio i prisutne na svetoj liturgiji,  gradonačelnika grada Otočca G. Maria Barkovića, načelnika op�tine Vrhovine G. Milorada Delića sa njihovim saradnicima, koji su po zavr�etku Svete Liturgije prisustvovali i trpezi ljubavi priređenom povodom ovog velikog praznika.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.