Proslava Vaskrsenja Hristovog  u manastiru Bogorodice Trojeručice

* 19. 04. 2009 god.

Povodom proslave Praznika nad praznicima, Vaskrsenja Hristovog, Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u manastiru Bogorodice

Trojeručice u Donjem Budačkom uz saslu�enje jeromonaha o. Nauma, sabrata manastira Bogorodice Trojeručice  i prezvitera Gorana Slavnića, paroha parohije II karlovačke.

Pročitana je Vaskrsna poslanica Patrijarha Pavla u kojoj je Njegova Svetost  pozvao sve nas, da u ovim trenucima  kada je na�e doba suočeno ne samo sa materijalnom krizom, nego i sa krizom morala i karaktera, sačuvamo ljudsko dostojanstvo koje je Vaskrsenjem toliko uzdigao Sin Bo�iji.

Po zavr�etku Svete Liturgije, za vjerni narod koji se u u velikom broju okupio da zajedno sa svojim Episkopom dočeka Vaskrsenje Hristovo, priređena je trpeza ljubavi.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.