Bo�ić u Eparhiji gornjokarlovačkoj

* 06/07. 01. 2009 god.

Na Badnji dan u hramu svetog oca Nikolaja u Karlovcu, uz salu�enje sve�tenstva i mona�tva područne eparhije, svetu Arhijerejsku Liturgiju slu�io je Episkop gornjokarlovački g.g. Gerasim. Večernje bogoslu�enje slu�io je nadle�ni paroh karlovački u 17:00 časova, a Bogoslu�enju je prisustvovao veliki broj vernika karlovačke parohije kao i predstavnici lokalnih medija.

Na badnje veče Episkop Gerasim, slu�io je večernje bogoslu�enje u  hramu Svetih Apostola Petra i Pavla u manastiru Presvete Bogorodice Trojeručice u Donjem Budačkom. Po zavr�enom bogoslu�enju, najmlađima su podeljeni bo�ićni darovi a ispred manastirskog hrama izvr�eno je nalaganje badnjaka i poslu�enj kuvanim vinm i rakijom.

U istom hramu, jeromonah Naum je u ponoć slu�io Svetu Liturgiju.  Po zavr�enoj Liturgiji pročitana je poslanica Njegove Svetosti Patrijarha srpskog g.g. Pavla a svim vjernicima upućene čestitke i tradicionalni hri�ćanski pozdrav: Mir Bo�ji � Hristos se rodi! Vaistinu se rodi!

Na praznik Rođenja Hristovog, Episkop Gerasim  slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u hramu Svetog oca Nikolaja u Karlovcu. Episkopu su saslu�ivali karlovački sve�tenici: jerej Slavi�a Simaković i jerej Goran Slavnić.

Ove godine bo�ićnu Liturgiju u Karlovcu je u direktnom snimku prenosila Hrvatska radio-televizija. Posle Liturgije je po tradicionalnom običaju pročitana poslanica Njegove Svetosti Patrijarha srpskog g.g Pavla a potom se vernicima obratio Episkop, čestitav�i im ovaj rodosni praznik Rođenja Hristovog.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.