+Ep. Atanasije, man. Tvrdo�, Nedelja Svih Svetih, 2008

+++

Istinski pobo�ni, crkveno, svetosavski savjesni ljudi u na�oj Crkvi zapanjeni su novonastalom halabukom u dijelu �ičke Eparhije, koju izaziva grupica (ili par grupica, koje pretaču �iz �upljeg u prazno�, kao oni Mira�evi, s putujućim autobusom) psevdozilot�, sekta�a po mentalitetu, po pona�anju sasvim tuđem Pravoslavlju, a �to nesrećna, plaćenička mas-medija �proevropske� Srbije itekako naduvavaju, repriziraju � kao da je to glavni problem Srbije i Srpkog naroda, i to u momentu dok Kosovski po�ar gori i spaljuje savjesti, uz podr�ku istih proevropskih mas-medija, raznoraznih vladinih i nevladinih Evroslinavaca, za koje ne postoji, i treba da nestane, Srbija na Istoku, i Balkan kao kolevka Evrope, a da ostane samo bijedno epigonstvo trabanata onih koji su nas juče zdu�no bombardovali zbog sumanutog, njima a ne narodu slu�ećeg komunjare.

Crkveni ljudi se pitaju (bio nam je u poseti, u Ostrogu i Tvrdo�u, pun autobus vjernika upravo iz Po�ege): Kakvi to mediokritetski mentaliteti brukaju Srbiju u ime �predanja Crkve�, u ime tobo�e �odluke Sabora�, koju nisu ni dobro pročitali, a kamoli shvatili, jer, i takva kako je sročena, odluka Sabora govori samo o �vjekovnom poretku na�e Crkve�, a ne o jučera�njem, skorojevićskom, umi�ljenom tzv. �starom načinu slu�enja�, sekta�ki shvaćenom �poretku� Liturgije � kakvoga nema ni u srpskom Sinodskom Slu�ebniku (ni onom o. Justina) � koji �/bez/poredak� po neznanju i ignoranciji liturgijsko-kanonskog reda i poretka u Crkvi nameće sekta konvulzivnih �duhovnika�, i njihovih suflera, odmetnutih i jednih i drugih od svojih kanonskih Episkopa...

Pročitaj cijeli tekst!!!

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.