Spasenje u predanju pravoslavne crkve

Mr. Aleksandar Đakovac

Rijeka 05. 04. 2008 god.

Uva�eni teolog, mr. Aleksandar Đakovac, u organizaciji Srpske pravoslavne crkvene op�tine u Rijeci 05. aprila 2008 godine, odr�ao je predavanje na temu SPASENJE U PREDANJU PRAVOSLAVNE CRKVE.

U svojoj uvodnoj riječi, zahvalio se Preosve�tenom Episkopu Gerasimu, sve�tenstvu i vjernom narodu na ukazanoj časti i povjerenju da bude gost na�e eparhije

U svom predavanju mr. Aleksandar Đakovac naglasio je da se čovjek nakon pada na�ao izvan zajednice sa Bogom, a ponovno jedinstvo ostvaruje se u ličnosti Bogočovjeka Hrista novog Adama, koji ostvaruje ono �to je prvi čovek Adam odbio da učini, a to je da slobodno prinese svijet Bogu i da stvoreno nađe svoju zajednicu sa svojim Tvorcem. Na�e spasenje i na�e jedinstvo u ličnosti Hristovoj ostvaruje se prevashodno na sabranju radi jednog zajedničkog djela, Svete Liturgije, i pristupanju Ča�i Spasenja, Svetom Priče�ću.

Nakon predavanja o. Aleksandar Đakovac  odgovarao je na pitanja prisutnih koja su se ticala svakodnevnih tema iz �ivota vernog naroda.

Pročitaj cijeli tekst!!!

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.