Rekonstrukcija krova crkve Sv.Spiridona u Peroju

U petak 07. decembra ove godine, po blagoslovu Njegovog Preosve�tenstva Episkopa gornjokarlovačkog G. Gerasima,  počeli su radovi na rekonstrukciji krova hrama Svetog Spiridona u Peroju i jednim delom, kapele Pokrova Presvete Bogorodice koja se nalazi uz pomenutu crkvu.

Za ovaj zaista veliki finansijski projekat za na�u parohiju, zaslu�an je Grad Vodnjan, odnosno Gradsko Poglavarstvo Grada Vodnjana, koji je ove godine, kao i predhodnih godina velikodu�no pomagao rad na�e parohije, a koji će ove godine u potpunosti finansirati radove koji se imaju izvesti na rekonstrukciji krova crkve i kapele.

Radovi na rekonstrukciji krova obuhvataju kompletnu zamjenu krovne konstrukcije,  koja je sa jedne strane crkve u potpunosti dotrajala, zajedno sa limarijom, izuzimajući nosive grede koje su jo� uvijek u dobrom stanju, a ako nas vrijeme poslu�i radovi bi trebali biti zavr�eni do slave hrama 25. decembra. Treba pomenuti da je unutra�njost crkve Svetog Spiridona u Peroju pro�le godine i dijelom ove godine, zalaganjem i zajedničkim radom vernika i sve�tenika  u potpunosti obnovljena, te su ovi radovi samo nastavak obnove hrama Svetog Spiridona.

Za sledeću godinu ako Bog da, nastavit ćemo sa radovima, u kojima se planira rekonstrukcija i za�tita zidova crkve Svetog Spiridona i kapele Pokrova Presvete Bogorodice, te na samome kraju postavljanje fasade na samu crkvu i kapelu.

Ovom prilikom zahvaljujemo se Gradskom Poglavarstvu Grada Vodnjana, na zaista nesebičnoj pomoći,  i naravno svima onima koji su na bilo koji način pomogli u obnovi crkve u Peroju, a svakako i crkve Svetog Nikole u Puli, dajući nadu svima onima koji �ive na ovim prostorima, da će ako Bog da obnavljajući materijalno i pomagajući svoju crkvu, pomoći samim tim i duhovnoj obnovi u obnovljenim hramovima u parohiji pulskoj i perojskoj.

Jerej Goran Petković
paroh pulski i perojski

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.