Arhijerejska Liturgija u Moravicama

Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački g.g. Gerasim, uz saslu�enje vi�e sve�tenika i monaha područne Eparhije, u subotu 06. oktobra 2007 godine, slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u hramu Svetog velikomučenika Georgija u Srpskim Moravicama. Bogoslu�enju je prisustvovao veliki broj vjernika moravičke parohije od kojih su ne mali broj činila djeca.

Budući da je u na�oj crkvi subota dan posvećen preminulima i da u dana�nji dan padaju miholjske zadu�nice, Episkop Gerasim je posle zaamvone molitve vr�io parastos za sve preminule pravoslavne hri�ćane. Po zavr�enoj Liturgiji, Episkop je u svojoj besjedi govorio o potrebi da se u svojim molitvama sećamo svih preminulih  čime zapravo odr�avamo  duhovnu vezu sa njima jer su oni i posle smrti �ivi pred Bogom.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.