Rukopolo�enja u manastiru
Bogorodice Trojeručice u Donjem Budačkom

U Nedelju 14. po Duhovima (02. septembra 2007 god.) Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački g.g. Gerasim, uz saslu�enje karlovačkih sve�tenika protojereja-stavrofora Du�ka Spasojevića i jereja Slavi�e Simakovića, slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u manastiru Presvete Bogorodice Trojeručice u Donjem Budačkom.

U sklopu Liturgije Episkop Gerasim je jerođakona Nauma � sabrata ovog manastira, rukopolo�io u čin jeromonaha, a po zavr�etku Kanona Evharistija, ipođakona Nikolu rukopolo�io je u čin đakona. Po zavr�enoj Liturgiji Episkop Gerasim je u svojoj propovedi govorio o uzvi�enosti sve�teničke slu�be ali i o velikoj odgovornosti koju sve�tenik prima na sebe.

Osim toga Episkop je govorio i o darovima koje svaki sve�tenik treba da poseduje, a to je ljubav, pra�tanje i trpljenje, kao i milosrđe koje je neophodno ne samo sve�teniku nego i svakom pravoslavnom hri�ćaninu. Obrativ�i se vernicima, Episkop je istako potrebu posećivanja bogoslu�enja i čestog priče�ćivanja koje i jeste  vidljivi način primanja Hrista u sebe. Osim toga �ivotom organizovanim kroz crkvu i sa crkvom jačamo i čuvamo svoj indetitet  i identitet na�eg naroda i pravoslavne vere uop�te kako su to i na�i preci oduvek činili i nama ostavili.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.