Prvo mona�enje u manastiru Presvete
Bogorodice Trojeručice u Donjem Budačkom

U Nedelju 13. po Duhovima (26. avgusta 2007 godine), Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački g.g. Gerasim slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u manastiru Bogorodice Trojeručice u Donjem Budačkom. U toku Liturgije Episkop Gerasim je zamona�io isku�enika Milo�a Milkovića, maturanta bogoslovije Sveta tri Jerarha u manastiru Krki, dav�i mu mona�ko ime Naum. Ovo je prvo mona�anje nakon dolaska Episkopa Gerasima na katedru Episkopa gornjokarlovačkih. Na Liturgiji su saslu�ivali jeromonasi manastira Krke, Starog Hopova i Gomirja.
   Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački g.g. Gerasim je u svojoj besedi pomenuo značaj i snagu mona�tva u Crkvi, jer je mona�tvo kroz vekove sačuvalo čistotu i istinu pravoslavlja.
   Pored mona�tva i sve�tenstva ovom činu su prisustvovali i verni narod Eparhije gornjokarlovačke koji su imali tu radost da molitveno učestvuju u ovom događaju radosnom za celu Crkvu.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.