Gradonačelnik Grada Vodnjana u posjeti parohiji u Peroju

Juče u popodnevnim časovima, 21. jula, na poziv sve�tenika jereja Gorana Petkovića,  gradonačelnik grada Vodnjana gospodin Klaudio Vitasović, sa svojim saradnicima, posjetio je parohiju u Peroju. Tom prilikom gospodin Klaudio zajedno sa sve�tenikom i nekolicinom parohijana, obi�ao je hram prepodobnog Spiridona Čudotvorca u Peroju, i novozasađeni maslinjak, te parohijski dom u Peroju, gdje je upriličena i skromna trpeza za sve prisutne. Naime Grad Vodnjan u mnogome poma�e na�oj parohiji, te je tako pro�le godine, Grad Vodnjan darovao 120  sadnica maslina, koje su uz finansijsku pomoć Eparhije gornjokarlovačke, a po blagoslovu Njegovog Preosve�tenstva Episkopa gornjokarlovačkog G. Gerasima,  te akcijama parohijana i zasađene na jednoj od crkvenih parcela u Peroju. Pro�le godine, unutra�njost hrama u Peroju je u potpunosti renoviran, a ove godine sa Bo�ijom pomoći planirana je i rekonstrukcija krova crkve i kapelice, koji je u potpunosti dotrajao. Rekonstrukciju krova u većini će finansirati Grad Vodnjan, kao i uređenja porte crkve Prepodobnog Spiridona, te ulaza na groblje koje se nalazi iza crkve. Gradonačelnik je vidno zadovoljan onim urađenim, zahvalio se na gostoprimstvu, te obećao  i u budućnosti davati svoju podr�ku na unaprijeđenju parohije u Peroju.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.