O VASKRSU 2007. GODINE

P A V L E

PO MILOSTI BO�JOJ

PRAVOSLAVNI ARHIEPISKOP PEĆKI, MITROPOLIT
BEOGRADSKO-KARLOVAČKI I PATRIJARH SRPSKI, SA SVIMA ARHIJEREJIMA SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE, SVE�TENSTVU, MONA�TVU I SVIMA SINOVIMA I KĆERIMA NA�E SVETE CRKVE: BLAGODAT, MILOST I MIR OD BOGA OCA, I GOSPODA NA�EG ISUSA HRISTA, I DUHA SVETOGA, UZ RADOSNI VASKR�NjI POZDRAV:

HRISTOS VASKRSE!

DAN JE VASKRSENjA, PROSVETIMO SE, LjUDI!
PASHA GOSPODNjA PASHA,
OD SMRTI U �IVOT I SA ZEMLjE NA NEBESA
HRISTOS NAS PREVEDE!

Ovim stihovima pashalne pesme, draga deco duhovna, mi, verujući narod Bo�ji, počinjemo Slavlje nad slavljima, pevanje nad pevanjima o Događaju nad događajima � Vaskrcenju Hristovom. Vaskrsenje, koje, kao i Raspeće, za Jevreje be�e sablazan, a za Grke bezumlje, mi do�ivljavamo i slavimo kao najdublje iskustvo na�e vere i �ivljenja. To je iskustvo koje do�ive�e najpre svete �ene mironosice i sveti apostoli, a potom mi koji verom primismo �to nam oni blagosloveno predado�e � verom koja postaje sila �ivota.
   Ushićen ovom činjenicom novog �ivota...

..::POSLANICA::..

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.