Praznik Rođenja Hristova u manastiru Gomirju

Povodom najradosnijeg hri�ćanskog praznika Rođenja Bogomladenca Gospoda Isusa Hrista, Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim slu�io je svetu Arhijerejsku Liturgiju u manastiru Gomirje, uz saslu�enje duhovnika manastira -  igumana Mihajla i paroha parohije druge karlovačke jereja Slavi�e Simakovića. Na kraju Liturgije iguman Mihajlo pročitao je poslanicu Njegove svetosti patrijarha srpskoga  G.G. Pavla, nakon čega se vladika obratio prisutnima, čestitav�i im ovaj praznika sa tradicionalnim hri�ćanskim pozdravom: MIR BO�IJI-HRISTOS SE RODI � VAISTINU SE RODI. Vladika je pozvao narod na mir, slogu i ljubav u svim segmentima �ivota, te da im svjetlost Hristovog rođenja zasija u domovim, ali �to je jo� va�nije u srcima svih ljudi. Liturgiju je u direktnom prenosu prenosila Hrvatska radio-televizija.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.