Sveta Arhijerejska Liturgija u Marindolu

Danas 01. oktobra vladika gornjokarlovački G.G. Gerasim slu�io je svetu arhijerejsku Liturgiju u Marindolu, (ju�ni dio Slovenije koji se nalazi u sastavu Eparhije gornjokarlovačke), u hramu Svetih apostola Petra i Pavla, podignutog 1858 godine. Danas se o hramu staraju parohijani kojih u selu Marindolu ima oko 160 ljudi u 40 domova. Pored hrama je nedavno podignut i dom, a podigli su ga me�tani Marindola za svoje poterbe i potrebe crkve.
    U svojoj besedi Vladika Gerasim je pozdravio sve prisutne, naglasiv�i potrebu svih pravoslavnih hri�ćana da svojim aktivnim uče�ćem na svetim bogoslu�enjima i priče�ćivanjem  potvrđuju svoje zajedni�tvo sa Hristom, Sazdateljem na�im.
Nakon Svete Liturgije crkvenoop�tinski odbor zajedno sa svojim parohom protojerej-stavroforom Jelenkom Stojanovićem priredio je trpezu ljubavi na kojoj su se okupili parohijani parohije marindolske zajedno sa Episkopom i sve�tenstvom.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.