Slava hrama u Vojnom Tuku

Na praznik Sv. apostola Petra i Pavla 12. jula 2006  godine, Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim, slu�io je svetu Arhijerejsku Liturgiju u Vojnom Tuku kod Delnica. Saslu�ivali su mu protojerejstavrofor Mićo Kostić, paroh riječki i nadle�ni paroh protojerejstavrofor Jelenko Stojanović. U sklopu liturgijskog slavlja no�ena je litija oko hrama i izvr�eno osvećenje slavskog �ita i rezanje slavskog kolača. U svojoj besedi Episkop Gerasim pozdravio je prisutne vernike, podsetiv�i ih na veliki značaj ličnosti svetih apostola kao i  na njihov rad na propovedanju Jevanđelske istine. Episkop je posebno pohvalio vernike ovog mesta, istakav�i njihovu revnost oko odr�avanja hrama.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.