Episkop Gerasim u poseti Smiljanu,
Gospiću, Medaku i Gračacu

Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim posetio je na treći dan praznika Duhova 13. juna 2006 godine, Smiljan i gradili�te tematskog parka posvećenog Nikoli Tesli. Tom prilikom Episkop je, uz saslu�enje sve�tenstva Eparhije gornjokarlovačke osvetio zvona koja će biti postavljena u crkvi sv. Apostola Petra i Pavla u Smiljanu a koja su donirana od strane Elektroprivrede Srbije u čast proslave 150 godi�njice Nikole Tesle. Nakon toga Episkop Gerasim je obi�ao gradili�te poru�enog parohijskog doma u Gospiću, a potom i crkvu Rođenja Svetog Jovana Krstitelja u Medku. Zatim se u Gračacu susreo sa načelnikom op�tine Gračac g. Nikolom Boltom i njegovim saradnicima. U razgovorima je bilo riječi o aktualnim zbivanjima u op�tini Gračac i o mogućnostima saradnje Srpske Pravoslavne Crkve i op�tine Gračac.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.