VIDOVDAN U OGULINU

Na praznik Svetog velikomučenika cara Lazara Kosovskog - Vidovdan,  Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G. Gerasim uz saslu�enje protojereja Jelenka Stojanovića, protosinđela Mihajla Vukčevića te jereja Milana Simića, slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u gradu Ogulinu. Čestitajući mnogobrojnim vernicima veliki Srpski praznik Vidovdan, Episkop je istakao primjer Sv.Velikomučenika cara Lazara, koji je izabrao put istine i ljubavi, kao i na�i očevi i đedovi, koji nam dado�e pravu vjeru i pravi put, govoreći da mi isto trebamo ići tim putem te sačuvati vjeru đedova i ostaviti je svojim sinovima i unucima neiskvarenu.
Podr�avajuću na�u braću u Republici Makedoniji i saosjećajući patnju sa bla�enjej�im Arhiepiskopom i Mitropolitom  skopskim Jovanom , Episkop nagla�ava da su na�a braća u Makedoniji na čelu sa Arhiepiskopom Jovanom izabrali ba� taj put istine , koji je izabrao i Sveti velikomučenik car Lazar i svi oni mučenici koji postrada�e za Gospoda Na�eg Isusa Hrista, od prvih vekova Crkve pa sve do danas. Preosvećeni Vladika je zamolio prisutne vernike da se pomole za na�u braću u Makedoniji, da ne osete kao mno�tvo mučenika, zatvorske re�etke, tamnice te gvozdene lance. Moleći Boga da im da snage da izdr�e isku�enja sa kojima se susrecu u dana�nje vreme kao u prvim vekovima Crkve kada su hri�ćani gonjeni i stradali od mnogobo�ačke ruke.
Na kraju besede Episkop Gerasim predstavio je vrenicima novorukopolo�enog sve�tenika Milana Simića, koji će slu�iti u Ogulinu, moleći Boga za svaki blagoslov novom sve�teniku, ali isto tako moleći vernike da budu uz svog sve�tenika , da mu pomognu , ne stideći se svoje vere Pravoslavne. Takođe Episkop je čestitao Krsnu Slavu Sv.velikomučenika cara Lazara Srpskom Nacionalnom Veću u gradu Ogulinu, te u kratkoj poseti zahvalio se vlastima u Ogulinu na pozivu i dosada�njioj saradnji.

~ Vijest primljena iz Kancelarije Njegovog Preosve�tenstva Episkopa G.G. Gerasima ~

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.