Hramovna slava poru�enog hrama  Sv. oca Nikolaja  U Karlovcu

Veleljepni hram Sv. Nikole u Karlovcu miniran je početkom rata 1991. g. da bi 1993. g. bio skoro u potpunosti sru�en. Poslednja hramovna slava proslavljena je 19. decembra 1990. godine. Od tog vremena pa sve do dana�njeg praznika Sv. oca Nikolaja hram isčekuje svoju obnovu.
Kao privremeni bogoslu�beni prostor,  novembra 2001. godine preuređen je dio parohijske zgrade u Radićevoj ulici u kojem se od tada vr�e redovna bogoslu�enja. I ove godine svečano je proslavljena hramovna slava poru�enog nam hrama Sv. Nikole.

U nedelju 19. decembra 2004. na praznik Sv. oca Nikolaja Mirlikijskog Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački g.g. Gerasim, slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u Karlovcu, uz saslu�enje paroha karlovačkog o. Du�ka Spasojevića. U svojoj prigodnoj besedi Episkop je pozdravio okupljene vjernike i zamolio ih da u istrajnosti vjere   odole ovozemaljskim isku�enjima, i da u i�čekivanju obnove hrama pripremimo sebe da gradeći hram gradimo i sebe. Episkop g.g. Gerasim u subotu 18. decembra prerezao je u prostorijama SKD Prosvjeta slavski kolač koji su povodom svoje krsne slave pripremili vijećnici Gradskog vijeća srpske nacionalne manjine u gradu Karlovcu. Tom prilikom Episkop je obavio razgovore sa članovima SKD � Prosvjeta� i predstavnicima srpske manjine u Gradskom i �upanijskom vijeću u Karlovcu.

Copyright � 2003, 2004 Gornjokarlovačka Eparhija.