PASTIRSKA POSJETA EPISKOPA  G.GERASIMA PAROHIJAMA U DRE�NICI, DONJEM LAPCU I NEBLJUSIMA

Dre�nicaNjegovo Preosve�tenstvo Episkop g.g. Gerasim posjetio je u četvrtak 28.oktobra parohiju dre�ničku. U pratnji paroha dre�ničkog o. Milo�a Orelja, Episkop Gerasim obi�ao je Ogulin, Jasenak i Dre�nicu. U Ogulinu Episkop Gerasim posjetio je crkvu Sv.velikomučenika Georgija koja je trenutno u obnovi i ukazao na potrebu obnove  parohijskog doma u Ogulinu gdje se uNebljusi dogledno vrijeme planira postaviti novi sve�tenik . Prilikom svoje posjete parohiji dre�ničkoj Episkop Gerasim obi�ao je Osnovnu �kolu gdje je prisustvovao času vjeronauke, koji  je proveo u  razgovoru sa đacima.
U Donjem Lapcu Njegovo Preosve�tenstvo dočekao je paroh korenički o. Dalibor Tanasić sa kojim je obi�ao gradili�te hrama Silaska Svetog Duha na Apostole. U prostorijama op�tine Donji Lapac, Episkopa Gerasima dočekao je donačelnik op�tine Donji Lapac g.Milan Dotlić koji ga je upoznao sa tokom radova na izgradnji hrama Silaska Svetog Duha na Apostole. Na kraju svoje pastirske posjete Episkop Gerasim obi�ao je crkvu Sv. proroka Ilije u Nebljusima.

Copyright � 2003, 2004 Gornjokarlovačka Eparhija.