Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim u posjeti Crkvenoj op�tini i parohiji na Rijeci

U subotu i nedelju, 09. i 10. oktobra 2004. g. Njegovo Preosve�tenstvo pravoslavni Episkop gornjokarlovački Gospodin G. Gerasim, boravio je u posjeti Crkvenoj op�tini i parohiji na Rijeci. Na praznik Sv. mučenika Kalistrata u nedelju, slu�io je Sv. Arhijerejsku Liturgiju u hramu Sv. Nikole, uz saslu�enje: protosinđela Mihaila - duhovnika Manastira Gomirja, protojereja Jelenka Stojanovića iz Srpskih Moravica i jereja Dragana Antonićan iz Pla�kog. Obraćajući se prisutnim vjernicima u besjedi je istakao potrebu �to če�ćeg pristupanja Sv. tajni ispovijesti i priče�ća.
Nakon Sv. Liturgije, Episkop Gerasim je izvr�io osvećenje apartmana, koga je za potrebe Episkopa uredila i opremila riječka Crkvena op�tina.

Copyright � 2003, 2004 Gornjokarlovačka Eparhija.