PROSLAVA HRAMOVNE SLAVE SV. PROROKA ILIJE U VRBOVSKOM

Svetom Arhijerejskom liturgijom kojom je načalstvovao Episkop gornjokarlovački G. Gospodin Gerasim uz saslu�enje protosinđela o. Mihaila duhovnika manastira Gomirja, o. Du�ka Spasojevića paroha karlovačkog i nadle�nog paroha srpskomoravičkog protojereja Jelenka Stojanovića, proslavljena je hramovna slava u obnovljenom hramu Sv. proroka Ilije u Vrbovskom. Svečana Liturgijska proslava hramovne slave, koja se obilje�ava svake godine i molitveno obraćanje patronu i za�titniku cijelog kraja, ove godine je od posebnog značaja. Na Svetoj Arhijerejskoj liturgiji uz prisustvo velikog broja vjernika, pojao je parohijski hor �Vladika Danilo Jak�ić� i Visokoprepodobna igumanija manastira Gomirja mati Paraskeva. Tradicija ovoga kraja je da o svakom prazniku Sveog Ilije prisustvuje veći broj vjernika rimokatoličke vjeroispovjesti, pa je tako i ove godine  uz prisustvo svojih �upnika iz Vrbovskog Gospodina Mate i Lukovdola Don Luke, prisustvovao veći broj vjernika. Hramovnoj slavi prisustvovao je i gradonačelnik grada Vrbovskog profesor Anton Mance, čiji je i veliki udio u  financijskim sredstvima pomogao obnovu hrama Sv. proroka Ilije u Vrbovskom. Upravo to saznanje bila je inspiracija u prigodnoj besjedi Njegovog Preosve�tenstva  Episkopa gornjokarlovačkog G. Gospodina Gerasima, koji je govoreći o borbi Svetog proroka Ilije da sačuva vjeru Izrailjskog naroda u jednoga Boga, između ostalog rekao: I va�a različitost sabrana danas u ovome Svetome hramu upravo to potvrđuje i govori o jednom putu, putu koji nam je kroz Sveto Jevanđelje ostavio Gospod na� Isus Hristos.
Nakon Svete liturgije i razgovora sa vjernim narodom uslijedio je zajednička trpeza ljubavi u manastiru Gomirju.

Copyright � 2003, 2004 Gornjokarlovačka Eparhija.