Karlovac,  12. oktobra 2003.godine

NJEGOVO  PREOSVE�TENSTVO  EPISKOP DALMATINSKI  I ADMINISTRATOR  EPARHIJE  GORNJOKARLOVAČKE  SLU�IO  SVETU ARHIJEREJSKU LITURGIJU  U  KARLOVCU.

Njegovo Preosve�tenstvo Episkop dalmatinski i administrator Eparhije gornjokarlovačke Gospodin Fotije na dan Prepodognog Kirjaka Ot�elnika, slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju uz saslu�enje nekoliko sve�tenika u Karlovcu. Hram Sv. oca Nikolaja u Karlovcu sru�en je početkom rata 1991. godine, i od tada stoji u centru Karlovca čekajući bolja vremena za obnovu, čije su pripreme u toku. Za bogoslu�bene potrebe, preuređen je dio Eparhijske zgrade (koja je takođe sru�ena u ratu 1993. godine), dio prostora u kojem se odr�avaju bogoslu�enja. U tom bogoslu�benom prostoru  Njegovo Preosve�tenstvo Episkop dalmatinski i administrator Eparhije gornjokarlovačke Gospodin Fotije, slu�io je Svetu Arhijerejsku Liturgiju uz saslu�enje  sve�tenika o Jelenka Stojanovića paroha srpsko-moravičkog, o Dragana Antonića paroha pla�čanskog i o. Miroslava Babića paroha kolarićko-vojnićkog.

U svojoj besedi Episkop Fotije se obratio prisutnim vjernicima i upoznao ih sa nastojanjima obnove poru�enog hrama Sv. oca Nikolaja i zgrade Eparhije.

Akademski slikar g. Đorđe Petrović je nakon besede Episkopa Fotija izlo�io radove posvećene sru�enom hramu pod nazivom � U spomen hramu Sv. Nikole u Karlovcu �. Svojim impresivnim radovima g. Đorđe Petrović oslikao je stradanje hrama i sačuvao od zaborava trenutak njegovog stradanja. Radovi će poslu�iti za izradu grafičke mape pod istoimenim nazivom, a njihova prodaja  za obnovu poru�enog hrama.

Poslije obilaska poru�ene zgrade Eparhije, episkop Fotije sa sve�tenstvom i vjernicima uputio se obilazak hrama Sv. ap. Petra i Pavla u Donjem Budačkom i  obnovljenog parohijskog doma. Episkopa i goste iz Karlovca ispred hrama dočekali su vernici i članovi KUD �Bo�o Ribar� iz Krnjaka, koji su nastupili sa prigodnim programom.

Copyright � 2003 Gornjokarlovačka Eparhija.