PROSLAVA  HRAMOVNE  SLAVE  MALE GOSPOJINE  U  DRE�NICI  I  DESET GODINA  USPJE�NOG  RADA : SRPSKOG  KULTURNO-UMJETNIČKOG  I DUHOVNOG  DRU�TVA � ĐURĐEVDAN

Na dan Rođenja Presvete Bogorodice 21. septembra 2003. godine proslavljena je u Dre�nici hramovna slava. Svetu Arhijerejsku Liturgiju slu�io je Njegovo Preosve�tenstvo Episkop dalmatinski i administrator Eparhije gornjokarlovačke, uz saslu�enje igumana Danila Ljubotine paroha pulsko-perojskog, o. Dragana Antonića paroha iz Pla�kog i protonamjesnika Milo�a Orelja paroha dre�ničkog.

Od ranog jutra narod je pristizao sa raznih strana, autobusima i privatnim automobilima. Stigli su autobusi iz Pule i Peroja, Rijeke, vjernici iz Karlovca, Pla�kog, Otočca, Brloga, Ogulina i drugih mjesta Eparhije gornjokarlovačke.

Crkva je bila puna naroda prije početka Sv. Liturgije. Na Sv. Liturgiji Episkop Fotije dodijelio je Gramatu priznanja o. Milo�u Orelju i SKUDD � Đurđevdan � povodom desetogodi�njeg uspje�nog rada. Poslije Sv. Liturgije kojoj su prisustvovali i ugledni gosti iz Ministarstva prosvjete Republike Hrvatske, g. Milan Milić i Jadranka Huljev, prestavnici srpskog kulturnog saveza iz �vajcarske g. Tomislav Perić, Bla�an Kojić i Momir Momić, Savjeta za nacionalne manjine u RH g. Sini�a Tatalović i drugi. Program se nastavio u sportskoj dvorani gdje je Srpsko kulturno-umjetničko i duhovno dru�tvo � Đurđevdan �, povodom proslavne desetogodi�njce uspje�nog rada izvelo svoj program. U programu je učestvovalo Dru�tvo perojskih Crnogoraca sa izvornim pjesmama iz Peroja. Predsjednica � Đurđevdana � Branka Radulović je dodijelila plakete priznanja predstavnicima domaćina kod kojih je Du�tvo gostovalo, dok su gosti Dru�tvo darivali različitim poklonima i priznanjima. Ambasador SiCG poklonio je jedan kompjuter. Dru�tvo je dobilo i niz poziva za gostovanje jer je svojim koncertom odu�evilo sve prisutne.

Poslije koncerta uzvanici su se preselili u Dom kulture, gdje se nastavilo sa svečanim ručkom. U svojoj zdravici Episkop Fotije je naglasio, da je Dre�nica primjer kako se treba raditi sa djecom i omladinom da bi se opstalo.

Za ovu priliku svakako treba naglasiti da je Vijeće srpske nacionalne manjine grada Ogulina koje je tek ove godine osnovano, a čiji je predsjednik g. Nenad Vukadinović uveliko pomoglo da ova proslava u svemu uspje�no zavr�i.

Copyright � 2003 Gornjokarlovačka Eparhija.