Arhijerejsko namjesni�tvo karlovačko

Parohije:

Buvača � hram Sv.ap.Petra i Pavla ( 1800.god.),parohiju sačinjavaju: Buvača, Cetin, Vali� Selo, Grabarska,Maljevac i Maljevačko Seli�te

Veljun � hram Vaskrsenja Gospodnjeg ( 1824 sru�en 1942 ) kapela Preobra�enja Gospodnjeg (1981) parohiju sačinjavaju: Veljun, Lapovac, Točak, Zagorije, Velj. Ponorac, �ljivnjak, Veljunska Glina, Grobnik, Dvori�te i Čatrnja.

Vojnić � hram Vaznesenja Gospodnjeg ( 1822 sru�en 1946 ) parohiju sačinjavaju: Vojnić, Voji�nica, Kokerevo, Ključar, Radonja, Krivaja, Jurga,�ivković Kosa, i Kne�ević Kosa.

Gornji Budački � hram Vaznesenja Gospodnjeg ( prvobitni hram sru�en 1942.g. novi hram započet sa izgradnjom 1988.) parohiju sačinjavaju: Gornji Budački, Budačka Rijeka, Suhodol, Mala Crkvina, Vojinović Brdo, Jasnić Brdo, Trupinjak, Brebornica, Perić Selo i Burić Selo.

Donji Budački � hram Sv.apostola Petra i Pavla ( 1963. g. sagrađen na temeljima starog hrama sru�enog 1942.g.) filijalni hram Sv.Sava u Krnjaku ( 1894.g. sru�en 1960.g.i na tom mjestu napravljena �kola) parohiju sačinjavaju: Donji Budački. Barilović, Pavković Selo,Krnjak, Budačka Rijeka, Podgorje, Dugi Dol, Rastovac, Mlakovac, Koranski Brijeg i Krnjački Grabovac.

Dunjak � hram Sv. Proroka Ilije ( 1824, sru�en u Drugom svijetskom ratu) parohiju sačinjavaju : Dunjak, Klokoč, Kestenovac, Klupica, Mrčaj, Rajić  Brdo, Lisine, Lipovac,Kusaja, Johovo i Miholjsko.

Karlovačka - hram Sv. oca Nikolaja ( 1785, miniran 1991.godine), zgrada Eparhije i parohije ( 1882, minirana 1993.godine) parohiju sačinjavaju : Karlovac, Duga Resa, Ozalj i Jastrebarsko.

Kolarić � hram Svete Petke ( 1804) novi hram Vaznesenja Gospodnjeg ( 1969) parohiju sačinjavaju: Kolarić, Vojnićki Grabovac, �ari�te, Radulović Poljana, Mihajlovačka  Poljana, Kupljensko, Radmanovac i Loskunja.

Krstinjska � hram Vavedenja Presvete Bogorodice (1770, spaljen u Drugom svijetskom ratu) parohiju sačinjavaju: �iroka Rijeka, Krstinja, Svinjica, Selakova Poljana  i Jagrovac.

Kordunski Ljeskovac � hram Sv. Proroka Ilije ( 1867, spaljen u Drugom svijetskom ratu) parohiju sačinjavaju : Kordunski Ljeskovac, Nova Kr�nja, Basara i Kordunski Lug.

Marindol � hram Sv.ap.Petra i Pavla ( 1858 g.) parohiju sačinjavaju: Marindol, Vukobrat selo, Milić selo i Paunović selo.

Ma�vina � hram Preobra�enja Gospodnjeg ( 1883, spaljen u drugom svijetskom ratu, otpočeta obnova hrama 1987.godine) parohiju sačinjavaju : Ma�vina, Stara Kr�lja, Jamarje, Rakovica i Furjna.

Močila � hram Sv. Velikomučenika Georgija (1887, spaljen u Drugom svijetskom ratu) parohiju sačinjavala sela ( iseljena prilikom izgradnje vojnog poligona �Slunj- 1960-1965.godine) Močila, Gornja i Donja Močila. Mrzlo Polje i Zbjeg.

Perjasica � hram Sv. Arhanđela Gavrila i Mihaila ( sru�en 1942.g.) parohiju sačinjavaju: Mre�nica, Perjasički Točak, Milo�evac, Orijevac, �trikovac,Koransko selo, Koranska strana, Kestenjak, Ponorac i Donja Perjasica.

Poloj � hram Uspenja Presvete Bogorodice ( 1802.god.) parohiju sačinjavaju : Mala Kosa, Novo Selo, Novi Do, Srednji Poloj, Bukovac,Gornja Visočka, Donja Visočka i Gornji Poloj.

Primi�lje � hram So�estvija Sv.Duha (1807, spaljen u Drugom svijetskom ratu) parohiju sačinjavaju: Primi�lje, Gornje Primi�lje, Donje Primi�lje i Tr�ić Primi�ljanski.

Radovica � hram Pokrova Presvete Bogorodice ( 1857, sru�en u Drugom svijetskom ratu novi hram sagrađen 1967.godine) parohiju sačinjavaju : Polojska Varo�, Kuk, Begovo Brdo, Bogovolja, Komesarac, Kru�kovača, Podcetin, Batnoga, Gojkovac i Ru�evica.

Sadilovac � hram Rođenja Presvete Bogorodice ( 1826, spaljen 31. juna 1942, sa 463 du�e; obnovljen 1989.godine) parohiju sačinjavaju ; Sadilovac, Vaganac, Smoljanac, Irinovac, Grabovac, Lipovača, Dre�nik i Korana.

Sjeničak � hram Svete Petke ( 1715 g. crkva brvnara, od 1934 do 1941.g. sazidan novi hram koji je poru�en tokom Drgog svijetskog rata) parohiju sačinjavaju : Donji i Gornji Sjeničak, Lasinjski Sjeničak i Prkos

Skrad Gornji � hram Sv. Velikomučenika cara Lazara ( 1932.g.) hram Sv. Velikomučenika Georgija ( zapaljen tokom Drugog svijetskog rata) parohiju sačinjavaju : Gornji Skrad, Čatrnja, Velika Crkvina, Veliki Kozinac, Mali Kozinac i Kosijersko selo.

Slunj � hram Sv. Arhangela Mihaila ( nepoznata godina izgradnje, sru�en u Drugom Svijetskom ratu, obnovljen 1967.godine) filijalni hram Sv.oca nikolaja u Kremenu, sru�en u Drugom svijetskom ratu. Parohiju sačinjavaju: Slunj, Zečeva Varo�, Tabori�te, Miljevac, Kremen i Tatar Varo�.

Slu�nica � hram Uspenja Presvete Bogorodice (1749, sru�en u Drugom svijetskom ratu. Filijalni hram Sv. Petke u Brezovcu 1821, sru�en u Drugom svjetskom ratu) parohiju sačinjavaju : Slu�nica, Lađevac, Brezovac, Broćanac, Đujić Brdo i Mudrić selo, koje se iseljeno 1960- 1965 radi stvaralja vojnog poligona  � Slunj�.

Tobolić � hram Vaznesenja Gospodnjeg ( 1822, sru�en u Drugom svjetskom ratu) filijalni hram Rođenja Presvete Bogorodice ( god. Izgradnje nepoznata, uklonjen 1960-1965, radi stvaranja vojnog poligona � Slunj �.Parohiju sačinjavaju : Tobolić, Obljajac, Tuk i Vrelo Mre�nice.Sve iseljeno prilikom izgradnje vojnog poligona.

Trebinja � hram  Rođenja Presvete Bogorodice ( 1843 god.) parohiju sačinjavaju: Gornja i Donja Trebinja, Popović Brdo, Lipje, Banski Moravci, Skakavac, Slunjski Moravci, Udbinja, Klipino Brdo.

Tu�ilović � hram Sv.Proroka Ilije ( godina izgradnje nepoznata, zapaljen u Drugom svjetskom ratu) parohiju sačinjavaju : Tu�ilović, Brezova Glava, Okič, Zimić i Tu�ilovački Cerovac.

Utinja � hram Uspenja Presvete Bogorodice ( 1715, poru�en 1941, obnovljen 1986.godine) parohiju sačinjavaju : Utinja, Ivanković selo, Manjerević selo, Mandić selo, Utinja Vrelo, Kartalija selo, Međeđak, Gaće�ko selo, Brdo selo i Kljajić brdo.

Cvijanović Brdo : hram Sv. Velikomučenika Georgija ( 1853, obnovljen 1966, devastiran 1995.godine) parohiju sačinjavaju : Srpski Blagaj, Crno Vrelo, Bandino Selo, Glinica, Gornja Glina, Cvijanović Brdo.

Copyright � 2003 Gornjokarlovačka Eparhija.