Vaskršnji darovi ljubavi

Povodom praznika Hristovog Vaskrsenja, parohija petrinjska je organizovala tradicionalnu vaskršnju humanitarnu akciju sa ciljem uručivanja darova ljubavi bolesnima, starima, nemoćnima i onima koji se nalaze na marginama društva.
Zahvaljujući ispruženoj ruci punoj ljubavi i milosrđa većeg broja vernika i prijatelja parohije petrinjske, koji su svojim donacijama pomogli ovo plemenito delo, tokom prazničnih dana učinjene su posete i pripremljenim darovima obradovani:
-Korisnici Doma za stara i nemoćna lica,
-Bolesni i nemoćni u petrinjskoj Opštoj bolnici,
-Štićenici Doma za duševno bolesne odrasle osobe.
Na sam Praznik Vaskrsenja Gospodnjeg za 101 korisnika narodne kuhinje u Petrinji organizovana je podela vaskršnjeg ručka, kojem je prisustvovao i gradonačelnik gospodin Darinko Dumbović, dajući podršku humanitarnom radu parohije petrinjske.
Za kraj vaskršnje humanitarne akcije, u parohijskom domu u Petrinji održan je četvorodnevni sajam besplatne odeće i obuće.