Proslava Svetog Save u Karlovcu

U subotu, 27. januara 2018. godine, kada naša Sveta Crkva proslavlja uspomenu na Svetog Savu Prvog Arhiepiskopa srpskog, u Sabornom hramu Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog u Karlovcu, služena je sveta arhijerejska Liturgija. Evharistijskim sabranjem načalstvovao je Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, uz sasluženje, sveštenstva Sabornog hrama, protonamesnika Gorana Slavnića, protonamesnika Predraga Sušića, jereja Darka Dugonjića i đakona Budimira Kokotovića.

U večernjim časovima u prepunoj svečanoj sali Zorin dom u Karlovcu održana je deseta jubilarna Svetosavska akademija, na kojoj su učestovali dramski glumci: Boris Pingović, Svežana Savić, Nenad Stojmenović, Marija Krulj i Predrag Miletić u izvođenju dramskog prikaza „Slike iz života Vladike Nikolaja“. Akademiji su prisustvovali Njegovo Preosveštensvo Episkop g. Gerasim, župan Karlovačke županije prof. Damir Jelić, predstavnici državne Uprave i grada Karlovca.