Proslava hramovne slave na Kolariću

Na dan kada naša Sveta Crkva molitveno proslavlja uspomenu na Vaznesenje Gospodnje – Spasovdan služena je sveta arhijerejska Liturgija u hramu Vaznesenja Gospodnjeg u Kolariću. Evharistijskim sabranjem načalstvovao je Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim uz sasluženje arhimandrita mr Nauma, protoprezvitera Milidraga Stokanovića i đakona Budimira Kokotovića.
Nakon osvećenja slavskog kolača i koljiva, prigodnom besedom, okupljenim vernicima parohije kolarićke, Episkop g. Gerasim čestitao je današnji veliki praznik i slavu hrama, poželevši im svako dobro od Gospoda.
Nakon Liturgije u porti hrama, trudom prezvitera Darka Dugonjića, administratora parohije kolarićke, priređena je posluženje za verni narod.