Praznik Rođenja Hristovog u Sabornom Svetonikolajevskom hramu u Karlovcu

„Roždestvo Tvoje Hriste Bože naš, vozsija mirovi svjet razuma, v njem bo zvjezdam služašči, zvjezdoju učahusja, tebje klanjatisja solncu pravdi, i Tebe vjedjeti s visoti vostoka, Gospodi slava Tebje.“ (Tropar gl. 4)

Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački gospodin Gerasim načalstvovao je 7. januara 2018. godine, na radosni praznik Roždestva Gospodnjeg – Božić, evharistijskim sabranjem u Sabornom hramu Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog u Karlovcu, uz sasluženje sveštenstva sabornog hrama: protojereja Milidraga Stokanovića, protonamesnika Gorana Slavnića, protonamesnika Predraga Sušića, jereja Darka Dugonjića i đakona Budimira Kokotovića.

Vernici grada Karlovca ispunili su ovu karlovačku svetinju, a veliki broj njih pristupio je Svetoj Tajni pričešća. Božićnu poslanicu Arhiepiskopa pećkog, Mitropolita beogradsko-karlovačkog i Patrijarha srpskog g. Irineja i svih arhijereja Srpske Pravoslavne Crkve, upućenu sveštenstvu, monaštvu i svima sinovima i kćerima naše svete Crkve, pročitao je protojerej Milidrag Stokanović.

Episkop g. Gerasim je besedeći po okončanju sabranja čestitao vernom narodu današnji praznik, zaželevši svakovrsna dobra i napredak u svim delima u čast Bogomladenca Hrista, radosnim pozdravom: Mir Božji – Hristos se rodi!