Molitveni ispraćaj protoprezvitera-stavrofora Dalibora Tanasića

U ponedeljak 12. februara 2018. godine u popodnevnim časovima u hramu Svetih Arhangela Mihaila i Gavrila u Kostajnici, služen je pomen novopredstavljenom protoprezviteru-stavroforu Daliboru Tanasiću, parohu kostajničkom.
Pomen je služio Njegovo Preosveštensvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim uz sasluženje sveštenstva i sveštenomonaštva Eparhije gornjokarlovačke, banjalučke i bihaćko-petrovačke. Nakon pomena, u svojoj oproštajnoj besedi Episkop g. Gerasim istakao je vrline koje je protoprezviter-stvarofor Dalibor imao, kao i njegov veliki trud na parohijama u kojima je službovao kao vredan i marljivi pastir na njivi Gospodnjoj. Nakon toga, u ime sveštensva Sveštene Episkopije gornjokarlovačke obratio se biranim rečima protoprezviter-stavrofor Slaviša Simaković, paroh u Donjem Lapcu.
Dana 13. februara, u hramu Svetih Arhangela Mihaila i Gavrila u Kostajnici, služena je zaupokojena Liturgija i opelo novopredstavljenom protoprezviteru-stavroforu Daliboru Tanasiću.
Protoprezviter-stavrofor Dalibor Tanasić, sahranjen je 13. februara 2018. godine u popodnevnim časovima na groblju u Žablju.