Božićni darovi Kola srpskih sestara „Prepodobna mati Paraskeva“ iz Obrenovca

Iako fizički kilometrima udaljeni od gradića u Baniji i Krajini, humani ljudi iz Obrenovca poželeli su da tamošnjoj braći i sestrama dane nastupajućeg Najradosnijeg praznika bar malo ulepšaju darovima, u duhu jevanđeljske ljubavi koju smo naročito pozvani da tvorimo prema onima koji stradaju. Kolo srpskih sestara i protonamesnik Nemanja Pavlović prikupili su pomoć u hrani, kućnoj hemiji i predmetima za molitveni život, koja je 03.01.2022. godine uručena. U znak blagoslova, prve pakete su utovarili Episkop valjevski G. Isihije i Episkop gornjokarlovački G. Gerasim, kao i predsednik Gradske opštine Obrenovac Miroslav Čučković.

Blagosiljajući današnji skup, Vladika Isihije je naveo da je osnovno što treba da činimo za postradale to da se molimo, ali uz molitvu treba da se trudimo da pomognemo koliko je u našoj moći.Zato smo se ovde postarali da sakupimo pomoć za 200 domova. Svaki od tih paketa sadrži osnovne potrepštine, ali i po jednu divnu poruku od naših najmlađih. Deca iz obrenovačkih vrtića su spremila po crtež sa najlepšim željama za svaki paket. To će značiti možda više i od same pomoći. Zahvaljujemo svima koji su uložili trud u ovu akciju i nadamo se da će da bude na korist svima koji primaju i koji daju, jer Crkva je jedan organizam i kada strada jedan deo, stradaju svi – rekao je Vladika Isihije.

Ovo je zaista lep gest pažnje i ljubavi ljudi koji se sećaju svoje braće. Taj deo moje eparhije se još uvek oporavlja od zemljotresa. Ljudi se snalaze na razne načine, ali više od svega za one koji primaju pomoć znači spremnost ovdašnje Crkve – Vašeg episkopa, sveštenstva i dobrih ljudi da pomognu ljudima koji su unesrećeni. Pravoslavni smo , jevanđelje nas uči da budemo poput milostivog Samarjanina. Iz tog razloga danas sam ovde da iz vaših ruku i srca prihvatim ovaj dar za moje eparhiote.

Episkop Gerasim se još jednom zahvalio Njegovom preosveštenstvu episkopu valjevskom g. Isihiju, Crkvenoj Opštini Obrenovac, Kolu srpskih sestara, gradonačelniku Obranovca kao i mnogim drugim privrednicima iz ovog grada koji su pomogli ovu akciju.

Poseban doprinos pružio je Željko Roksandić, rodom iz Majskih Poljana u Glini, koga je ratni vihor sredinom devedesetih doveo u Obrenovac, ali vezu sa zavičajem u svojoj duši nikada nije prekinuo.

Scroll To Top
Descargar musica