Почетак радног дела Светог Архијерејског Сабора

Pod svodovima veličanstvenog Spomen-hrama Svetog Save na Vračaru 25. maja 2021. godine, pod predsedništvom Njegove Svetosti Patrijarha srpskog g. Porfirija i uz učešće visokopreosvećene i preosvećene gospode eparhijskih arhijereja, otpočeo je radni deo zasedanja Svetog Arhijerejskog Sabora Srpske Pravoslavne Crkve.

Zasedanje se održava u kripti Svetog velikomučenika kneza Lazara opremeljenoj da omogući nesmetan i efikasan rad otaca Sabora, u isto vreme pridržavajući se epidemioloških mera koje su propisali nadležni državni organi.

Po proceduri određenoj Poslovnikom o radu zasedanje počinje usvajanjem dnevog reda koji čine prispeli predmeti dostavljeni od strane Svetog Arhijerejskog Sinoda, a nastavlja se razmatranjem izveštaja svih centralnih crkvenih tela, organa i zavoda. Na kraju zasedanja Sabor će o svom radu izdati saopštenje za javnost.

Scroll To Top
Descargar musica