Proslava Petrovdana u Donjem Budačkom

U petu nedelju po Pedesetici, dana 12. 07. 2020. godine kada praznujemo Svete apostole Petra i Pavla, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u istoimenom manastirskom hramu u Donjem Budačkom.
NJegovom Preosveštenstvu sasluživali su: protoprezviter-stavrofor Duško Spasojević (Mitropolija zagrebačko-ljubljanska), protoprezviter-stavrofor Radoslav Anđelić, prezviter Goran Kalamanda i đakon Budimir Kokotović.
Nakon osvećenja slavskog kolača i koljiva u čast Svetih i prvovrhovnih apostola i Prepodobnog Pajsija Svetogorca, prigodnom besedom, okupljenim vernicima, vladika Gerasim čestitao je današnji praznik, poželevši im svako dobro od Vaskrslog Gospoda.
Nakon Liturgijskog sabranja u manastirskoj porti osveštana je kapale posvećena Prepodobnom Pajsiju Svetogorcu kao i nova suvenirnica, nakon čega je upriličena Trpeza LJubavi za sve koji su svojim prisustvom uveličali današnji praznik.

Scroll To Top
Descargar musica