Proslava Ivanjdana u manastiru Gomirju

U utorak, dana 7. 07. 2020. godine, na praznik Rođenja Svetog Jovana Krstitelja i Preteče Gospodnjeg, Nјegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u manastiru Gomirju.

Nјegovom Preosveštenstvu sasuluživali su: arhimandrit Naum, protoprezviter-stavrofor Jelenko Stojanović, protoprezviter Darko Dugonjić, protoprezviter Jovan Galamić i đakon Budimir Kokotović.

Za izrazitu revnost u sveštenopastirskoj službi, vladika Gerasim, u toku Svete Arhijerejske Liturgije, odlikovao je činom protoprezvitera, prezvitera Jovana Galamića, paroha druge parohije riječke na Rijeci.

Nakon zaamvone molitve  osvećeni su slavski kolač i koljivo,  u slavu i čast zaštitnika ove svete obitelji gomirjske.

Po okončanju sabranja, vladika Gerasim obratio se okupljenim vernicima prigodnom besedom o prazniku i značaju rođenja Preteče i Krstitelja Gospodnjeg.

 

 

Scroll To Top
Descargar musica