Proslava Petrovdana u Smiljanu

U petak, dana 12. jula 2019. godine, na praznik Svetih apostola Petra i Pavla, Nјegovo Preosveštensvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u istoimenom hramu u Smiljanu. U hramu Svetih apostola je službovao (1852-1863) prota Milutin Tesla, otac Nikole Tesle.
Episkopu su na današnjem sabranju sasluživali: prezviter Darko Dugonjić, prezviter Dragan Mihajlović i đakon Budimir Kokotović.
U toku Liturgije, Episkop g. Gerasim krstio je gospođu LJubicu Travicu iz Metka.
Besedeći okupljenim vernicima, koji su u došli u smiljanski hram, da proslave ova dva velika ugodnika Božija, Episkop g. Gerasim je čestitao današnji praznik i poučio sve prisutne o značaju današnjeg dana i Svetih prvovrhovnih apostola Petra i Pavla, koji behu kao i mi, iste prirode, ali silom Hristovom i verom u Gospoda, osvojili su svet. Oni su bitke vojevali i pobede odnosili bez nasilja i bez oružja, nego su išli širom sveta kao jaganjci među vukovima, stradajući, ali šireći reč Gospodnju.
Nakon Liturgijskog sabranja upriličena je Trpeza LJubavi za sve koji su svojim prisustvom uveličali današnji praznik.

Scroll To Top
Descargar musica