Sveta Arhijerejska Liturgija u Sabornom hramu u Karlovcu

U petoj nedelji Časnog i Velikog posta, dana 25. marta 2018. godine, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u Sabornom hramu Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog u Karlovcu. Preosvećenom Episkopu sasluživali su, protonamesnik Predrag Sušić, prezviter Darko Dugonjić i đakon Budimir Kokotović.
U svojoj besedi po okončanju sabranja, Episkop g. Gerasim je okupljenim vernicima čestitao današnji praznik, istakavši da naša Sveta Crkva u toku bogosluženja pete sedmice Časnog i Velikog posta daje utehu i ohrabruje one koji drže post, činjenicom da je iza nas veći deo posta, i pobuđuje nas da radosno nastavimo hoditi ka prazniku Vaskrsenja Gospoda i Spasitelja našeg Isusa Hrista. Crkva se molitveno seća prepodobne Marije Egipćanke u kojoj svi mi vidimo obrazac iskrenog pokajanja i smirenja, a samim tim vidimo kolika je neizmerna i velika milost Božja i čovjekoljublje prema onima koji iskreno žele da se pokaju i obrate od sagrešenja, naglasio je Episkop g. Gerasim.

Scroll To Top
Descargar musica