Obnovljen Hram Uspenja Presvete Bogorodice u Utinji

Po blagoslovu Njegovog Preosveštenstva Episkopa gornjokarlovačkog g. Gerasima i odobrenju Eparhijskog upravnog odbora Eparhije gornjokarlovačke, uz Božiju pomoć i pomoć ljudi dobre volje završeni su planirani radovi na hramu Uspenja Presvete Bogorodice u Utinji za 2021. godinu.Hram u Utinji do sada nije imao struju te je urađen priključak na elektroenergetsku mrežu. Kupola zvonika je obložena bakrom, kao i istake u dijelu ispod kupole. Popravljeni su i ofarbani prozori na zvoniku, postavljen je zidni lim na spoju krovišta i zvonika , kao i novi oluci od aluminijumskog lima koji su spojeni na odvodne cijevi. Urađena je fasada kompletnog hrama uz prethodnu pripremu zidova, nanošenje ljepila, postavljanje mrežice i završne silikonske zrnaste fasade u poljima između istaka i valjane fasadne boje na samim istakama.Postavljanje su betonske ploče na predulazu hrama, a oko hama su urađeni betonsko armirni trotoari.

Svi radovi su isplaćeni, a finansirani su uz pomoć Eparhije gornjokarlovačke, SPCO-e Rijeka, Grada Karlovca, Opštine Vojnić te prilozima parohijana i ljudi dobre volje iz Australije, Amerike, Pule, Zagreba, Utinje i drugih mjesta.Zahvaljujemo se svima onima koji su nas pomogli financijski i u radovima u obnovi hrama Uspenja Presvete Bogorodice u Utinji i svima želimo svako dobro od Gospoda, molitvama Presvete Bogorodicve.

Paroh karlovački,
protojerej-stavrofor Radoslav Anđelić